Kolejni YouTuberzy wspierają charytatywną zbiórkę dla służby zdrowia

Kolejni YouTuberzy wspierają charytatywną zbiórkę dla służby zdrowia

Minął już drugi tydzień od czasu, kiedy to Friz wraz z Ekipą, poinformował swoich widzów o utworzeniu charytatywnej zbiórki dla służby zdrowia. Akcja została rozpoczęta w związku z panującą pandemią koronawirusa COVID-19. Teraz dołączają do niej kolejni YouTuberzy!


Zbiórka mająca na celu wsparcie polskich szpitali w walce z koronawirusem rozpoczęła się 4 kwietnia. W momencie startu, EKIPA przeznaczyła na ten cel aż 100 tysięcy złotych! Od tego czasu, do zbiórki dołączyli się m.in. streamerzy, a teraz także kolejni twórcy YouTube! Zbiórkę osobnymi wpłatami wsparł sam Friz, Patecki, JDabrowsky, Nester, VanDal! czy Leh. Dodatkowo w ostatnich dniach przeprowadzone zostały transmisje na żywo, podczas których zbierane były pieniądze na ten szczytny cel.Streamy, których celem było zebranie jak największej kwoty na zbiórkę, przeprowadzili m.in.: WipBrosi, a także: Kasia, Patec, Tromba oraz Łuki. Do akcji zaangażowały się tym samym tysiące widzów, którzy postanowili dorzucić się do wirtualnej skarbonki.  W momencie pisania tego artykułu, zebrana kwota opiewa na blisko 260 tysięcy złotych!

W związku z tym, że w obecnej sytuacji, czas jest kwestią priorytetową, organizatorzy zbiórki dostarczyli już pierwsze elementy wyposażenia do pięciu szpitalu. Zakupiono już m.in.: 24000 maseczek, 1340 płynów do dezynfekcji, 14000 metrów kwadratowych materiału do produkcji masek, 119 masek pełnotwarzowych, 550 przyłbic oraz 350 szyb do przyłbic.

 

Jeśli chcielibyście  wesprzeć zbiórkę YouTuberów na rzecz służby zdrowia, możecie to zrobić klikając tutaj lub zaglądając poniżej!

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.