YouTuberzy aresztowani w pobliżu Strefy 51

YouTuberzy aresztowani w pobliżu Strefy 51

Strefa 51 to obszar budzący liczne kontrowersje na całym świecie - głównie za sprawą wszechobecnych spiskowych teorii. Popularność terenu rządowego postanowili wykorzystać pewni twórcy internetowi, lecz jak się okazuje - nie skończyło się to dla nich dobrze.


Govert Charles Wilhelmus Jacob Sweep to YouTuber, który na platformie zgromadził już około 740 tys. subskrypcji. Swoją popularność chciał powiększyć wraz z kolegą (Ties Granzier - 160 tys. subskrypcji) poprzez uwiecznienie Strefy 51 na wideo. Plany mężczyzn się nie powiodły.

Zostali oni aresztowani we wtorek przez lokalne służby. Powód zatrzymania? Nagrywanie strefy rządowej. Jak twierdzi Ties - "widzieliśmy zakazy wstępu, ale chcieliśmy po prostu spojrzeć na placówkę".

Govert Charles Wilhelmus Jacob Sweep (z lewej) i Ties Granzier (z prawej) l Źródło: New York Post


Dwudziestolatek wyjaśnił policjantom, że jest YouTuberem i on -  jak i jego przyjaciel - nie mieli złego zamiaru. Po przeszukaniu samochodu, władze znaleźli w nim jedynie kilka kamer, telefon, laptopa i drona.  Mimo tego twórcy umieszczeni zostali w areszcie w hrabstwie Nye.

Warto też wspomnieć o nagraniu użytkownika MrBeast, który kilka tygodni temu także wybrał się w pobliże Strefy 51 i spędził blisko niej 24 godziny. YouTuber nie został zatrzymany.



Viralowe wydarzenie "Szturm na Strefę 51" zostało oficjalnie odwołane przez organizatora przez obawy, że stanie się ono jedną wielką katastrofą. Przypominamy, że event odbyć miał się 19 września.

Źródło: New York Post

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.