YouTuberki vs Hejterzy

YouTuberki vs Hejterzy

Jak ogólnie wiadomo, kobiety na polskim YouTube to ciągle jest mniejszość. Zazwyczaj są krytykowane na każdym kroku, ale nie boją się przeciwstawić i dalej robią swoje. Dziewczyny z kanału Szparagi we współpracy z innymi YouTuberkami nagrały wspólną piosenkę w walce z hejterami.


Dokładnie 10 damskich kont znajduje się w TOP100 polskiego YouTube. W prostym matematycznym obliczeniu daje nam to 10% YouTuberek w porównaniu do 90% YouTuberów. Gigantyczna różnica. Dziewczynom trudniej się wybić przez różne czynniki. Na pewno nie pomagają obraźliwe komentarze przez użytkowników, którzy prawdopodobnie myślą, że są anonimowi. Same dziewczyny piosenkę zapowiedziały tak:

Po miesiącach czekania, jest nowy Szparap!

Temat hejterów jest ciągle na "topie". Kobiety na YouTube są dyskryminowane i jest nam trudniej zdobyć pozytywny komentarz, jeżeli nie mamy na sobie obcisłej bluzeczki... Oto manifest naszej siły i odpowiedź dla wszystkich, którzy mają za dużo do "powiedzenia" na łamach YT.


Zebrałyśmy kobiecą śmietankę YouTube (Lisie Pieklo, Red Lipstick Monster oraz Mówiąc inaczej)stworzyłyśmy utwór, rozpiera nas duma! Oby zapadł Wam w pamięć.


Posted by Szparagi on 7 luty 2016Karolina i Natalia z kanału Szparagi do spółki z Pauliną (mówiąc inaczej), Ewą (RedLipstickMonster) oraz Pauliną (Lisie piekło) postanowiły nakręcić SzpaRAP, w którym odpowiadają na obraźliwe komentarze. Ledwo po dwóch dniach utwór ma już prawie 420 tysięcy wyświetleń!


Jest to już trzeci SzpaRAP, we wcześniejszych dziewczyny wcielały się w postacie z bajek czy filmów. Wszystkie możecie obejrzeć poniżej:

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.