YouTuberki rozpoczynają grudniowe vlogmasy!

YouTuberki rozpoczynają grudniowe vlogmasy!

"Vlogmas" to pojęcie stosunkowo świeże i z roku na rok coraz popularniejsze. Kryje się za nim codzienne nagrywanie materiałów prezentujących proces przygotowywania się danego twórcy do świąt Bożego Narodzenia. Kto podjął się "wyzwania" w tym roku?


Vlogmasy mają to do siebie, że nieco różnią się od zwykłych materiałów wideo. Twórcy podejmując się wyzwania polegającego na dokumentowaniu (prawie) całego grudnia muszą zaciekawić widzów tak, by ci nie znudzili się po np. dziesiątym odcinku.

Do tego dochodzi świąteczny wydźwięk vlogmasów. Czas przygotowywania się do Bożego Narodzenia u każdego wygląda nieco inaczej, co pozwala twórcom na uniknięcie powtarzalności. Czy udało się to i w tym roku?

Niemożliwe jest śledzenie świątecznych filmów u każdego (chyba że macie do dyspozycji kilkanaście godzin wolnego czasu dzienne), więc wybraliśmy dla Was te najpopularniejsze serie vlogmasów.

1. OMatkoiCórko!!!2. Andziaks3. Wersow4. GlamPaulaTV5. True Beauty is Internal6. Alexxis Ola7. Laura Ogrodowczyk8. Hejłobuzy
W komentarzach możecie podsyłać własne propozycje ulubionych twórców nagrywających vlogmasy. Z pewnością jest ich zdecydowanie więcej aniżeli wyżej wymieniona ósemka.

 

Co sądzicie o idei vlogmasów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.