YouTuber zbudował w Minecrafcie... cały znany wszechświat

YouTuber zbudował w Minecrafcie... cały znany wszechświat

Jeden z internetowych twórców postanowił odtworzyć cały znany wszechświat w grze Minecraft. Realizacja tego projektu zajęła 18-latkowi dwa miesiące i trzeba przyznać, że efekt końcowy robi ogromne wrażenie.


Zasoby kreatywności społeczności zgromadzonej wokół gry Minecraft czasami trudno pojąć. Użytkownicy decydują się na tworzenie przedsięwzięć, które niemalże zawsze zapierają dech w piersiach. Nie inaczej jest w przypadku tytułowego dzieła.

Christopher Slayton to dosyć popularny influencer na minecraftowej scenie. Swoje projekty publikuje pod pseudonimem ChrisDaCow - mowa tu chociażby o autorskich biomach, bitewnej katedrze MrBeasta oraz własnych uniwersach. Teraz nastolatek zabłysnął po raz kolejny, gdyż zdecydował się na zbudowanie całego wszechświata. Oczywiście w dosyć uproszczonej formie, ale jednak.



Twórca posłużył się programami przyspieszającymi tworzenie dużych kształtów, usprawniającymi oświetlenie oraz innymi narzędziami pozwalającymi na ukończenie przedsięwzięcia szybciej niż w przeciągu kilkudziesięciu lat. Budowa świata zajęła YouTuberowi około sześciu tygodni - dwa kolejne spędził na przygotowywaniu specjalnego materiału. Możecie go zobaczyć powyżej.

ChrisDaCow postarał się o odtworzenie Układu Słonecznego, Ziemi oraz np. pierścieni Saturna. Całość prezentuje się wręcz oszałamiająco, ale autor nie ukrywa, że realizacja projektu była istnym utrapieniem i cieszy się z jego zakończenia.

 

Co sądzicie o wszechświecie w Minecrafcie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.