YouTuber zbudował własnego iPhone'a za połowę ceny

YouTuber zbudował własnego iPhone'a za połowę ceny

Ludzka ciekawość nie zna granic - bezustannie szukamy nowych wyzwań i próbujemy zbadać rzeczy, jakich nikt się nigdy nie podjął. Takie ciekawe wydarzenia możemy zauważyć również na YouTube, gdzie przeróżni twórcy próbują swoich sił w teoretycznie niezbyt realnych celach. Jednym z nich jest chociażby próba samodzielnego zbudowania iPhone'a za połowę ceny przez pewnego zagranicznego YouTubera.


Wydawać by się mogło, że samodzielne zbudowanie takiego sprzętu, bazując wyłącznie na materiałach z chińskiego sklepu z elektroniką, nie jest możliwe. Okazuje się jednak, że można to zrobić bez większego problemu jeśli ma się tylko odpowiednie narzędzia oraz cierpliwość.

Scotty Allen, bo tak nazywa się twórca, który podjął się tego niecodziennego wyzwania, wychwycił pomysł podczas spotkania z chińskimi fascynatami elektroniki i technologii. Zastanawiali się oni, czy możliwe jest zbudowanie tak zaawansowanego telefonu jakim jest iPhone na podstawie pojedynczych części zdobytych na bazarach z elektroniką. Allenowi nie pozostało nic innego jak sprawdzić te domysły poprzez praktykę.

Tak też zrobił - przez kilka miesięcy szukał części do telefonu w przeróżnych sklepach i na wielu stoiskach. Niektóre z nich musiał nabywać po parę razy, gdyż po prostu nie działały. Wszystko zawarł w dość długim materiale, który opublikował na swoim kanale.Zakładając, że wszystkie komponenty były sprawne - całkowity koszt własnoręcznego zmontowania iPhone 6S 16GB to około 300$, co stanowi mniej niż połowę tego, co trzeba zapłacić za oryginał. Oczywiście podziwiamy twórcę za sam pomysł i kreatywność, lecz zastanawiamy się, czy taki telefon będzie sprawny po dłuższym czasie.

Co sądzicie o własnoręcznym zbudowaniu iPhone'a? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.