YouTuber zrobił żart na złodziejach i podbił internet!

YouTuber zrobił żart na złodziejach i podbił internet!

Chyba każdy z was kojarzy żarty z filmu "Kevin sam w domu", które główny bohater robił na złodziejach. Na podobny pomysł wpadł ostatnimi czasy pewien znany YouTuber, który zastawił sprytną pułapkę na grabieżców. Wszystko oczywiście nagrał i wrzucił na swój kanał, a jego wideo w kilka dni stało się viralem.


Mark Rober, twórca zdobywającego popularność projektu, jest znanym YouTuberem, którego subskrybuje ponad 5 milionów osób. Twórca słynie z ciekawych pomysłów na filmy, podczas których m.in. konstruuje wynalazki z szalonym zastosowaniem. Doświadczenie ma niemałe, gdyż swego czasu na stanowisku inżyniera pracował dla NASA. Teraz swoimi umiejętnościami popisał się tworząc pułapkę na złodziei.

Na pomysł filmu wpadł po tym, gdy został okradziony z przesyłki kurierskiej pozostawionej pod drzwiami jego domu. Sprawę zgłosił na policję, lecz ta powiedziała, że niewiele może zrobić.  Twórca postanowił włączyć kamery zewnętrzne i stworzyć pułapkę, pozostawiając rzekomą przesyłkę - urządzenie HomePod od Apple pod drzwiami wejściowymi. HomePod został jednak tak przerobiony, że znalazły się w nimi telefony z włączonymi kamerami w każdą stronę, czujnik GPS, spray z nieprzyjemnym zapachem uwalniającym się co 30-sekund oraz rzecz najważniejsza - mechanizm rozrzucający brokat. Mark "przesyłkę" zapakował tak, aby wyglądała na prawdziwą. Nie zapomniał dodać także "easter egga" w postaci adresata przesyłki, którym był "Kevin McCallister", bohater filmu "Kevin sam w domu". Na pułapkę złapało się kilka osób, a wszystko zostało udokumentowane i przedstawione w materiale. Zobaczcie ten materiał sami!Film w kilka dni od czasu jego opublikowania osiągnął niesamowite wyniki, stając się viralem na międzynarodową skalę. Na ten moment obejrzało go ponad 40 milionów osób, a blisko 1,5 miliona z nich postanowiło pozostawić pod nim łapkę w górę. Spodobał wam się pomysł YouTubera?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.