YouTuber wyrzucony z samolotu za rozmowę w ojczystym języku

YouTuber wyrzucony z samolotu za rozmowę w ojczystym języku

W dobie trwającego strachu przed zamachami terrorystycznymi, które w 2016 roku zdarzały się wyjątkowo często, niewiele wystarczy by wywołać wśród ludzi panikę. Niepokój budzi się w wielu z nas gdy tylko słyszymy kogoś mówiącego po arabsku w miejscu publicznym. Sytuacja, która przydarzyła się jednemu z zagranicznych twórców jest bardzo dobrym przykładem tego absurdalnego zjawiska.


Incydent miał miejsce kilka dni temu, kiedy to jeden ze znanych zagranicznych YouTuberów - Adam Saleh (ponad 2 miliony widzów), planował odbyć lot z Londynu do Nowego Jorku. Na krótko przed startem, twórca postanowił zadzwonić do swojej matki. Jego zwyczajna rozmowa z mamą i dalszy dialog z kolegą, był prowadzony w jego ojczystym języku - arabskim. Ta sytuacja sprawiła, że jedna z pasażerek poskarżyła się na niebezpieczne jej zdaniem osoby. Do niej, przyłączyli się kolejni pasażerowie, którzy także wyrazili swoje zaniepokojenie. Całą sytuacje możecie poznać ze szczegółami w filmie opublikowanym przez Adama:


W efekcie, interwencja innych pasażerów doprowadziła do wyprowadzenia Saleha i jego kolegi z samolotu. Na lotnisku czekała go rozmowa z policjantami, którzy nie postawili mu żadnych zarzutów i sami byli w szoku, że taka sytuacja miała miejsce. Chwile po całym zajściu, twórca poinformował o wszystkim swoich widzów, wstawiając na swojego Twittera film, który nagrał na pokładzie samolotu.Wśród komentujących wiele osób wspiera twórcę, lecz znaleźli się i tacy, którzy powątpiewają w wiarygodność incydentu. Adam jest bowiem znany głównie z pranków, które publikuje na swoim kanale. Według widzów, jest szansa, że całe zajście było prowokacją mającą na celu nagłośnienie sprawy oraz zdobycie wyświetleń jak i nowych subskrybentów.

Poniżej możecie zobaczyć najpopularniejszy film Salaha, który na liczniku odsłon ma już ponad 33 miliony wyświetleń:

A wy, co sądzicie o całym tym zajściu? Koniecznie piszcie w komentarzach!


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl