YouTuber wrzucił 10 tysięcy do puszki WOŚP

YouTuber wrzucił 10 tysięcy do puszki WOŚP

Twórca kanału "Budda. TV" postanowił wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez... wrzucenie do puszki wolontariusza banknotów o wartości 10 000 zł. Film dokumentujący sytuację bije rekordy popularności.


Tegoroczny Finał WOŚP już za nami. Jurek Owsiak poinformował, że deklarowana suma wpłat do puszek to ponad 115 milionów złotych. Warto jednak zaznaczyć - dokładniejsze dane zostaną przekazane dopiero 8 marca. Wtedy zakończy się liczenie pieniędzy otrzymanych z m.in.  licytacji charytatywnych.

W 28. Finał WOŚP zaangażowali się także twórcy internetowi. Na łamach naszego portalu pisaliśmy już o chociażby geście Jacoba, streamie ekipy Ja, Rock! czy 2,5 mln złotych zebranych przez Mamę Ginekolog. To jednak nie koniec "dobroci" ze strony influencerów.

Twórca kanału "Budda. TV" postanowił zrealizować dosyć oryginalny materiał. Chłopak wybrał się na krakowską starówkę i odszukał jednego wolontariusza WOŚP, a następnie wrzucił mu do puszki 10 000 zł. Ten nie krył zaskoczenia z iście nietypowej sytuacji.Sam gest należy oczywiście pochwalić, ale warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Widzowie twórcy nie są pewni, co do jego szczerych intencji. W komentarzach wyczytać można szereg zarzutów pokroju zasłoniętej puszki wolontariusza czy "przypadkowego" rozpoznania YouTubera przez osobę zbierającą pieniądze.

Część użytkowników twierdzi nawet, iż wolontariusz to kolega influencera, a cały materiał jest wyreżyserowany. Pojawiają się także zarzuty realizacji filmy wyłącznie pod publikę. Miejmy nadzieję, że oskarżenia nie są prawdziwe.

 

Co sądzicie o powyższym materiale? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.