YouTuber sprawdził jak wygląda Fortnite w pierwszej osobie

YouTuber sprawdził jak wygląda Fortnite w pierwszej osobie

Fortnite, który święci triumfy w tym roku rozbudza wyobraźnię twórców, czego efekt widzieliśmy przy okazji promocji tegorocznego MeetUpu w Krakowie. Wtedy to ReZi, Izak i Friz nagrali film Fornite In Real Life, w którym, jak sam tytuł wskazuje, pokazali jak według nich wyglądałby Fortnite w rzeczywistości. Kolejny YouTuber podszedł do tematu jeszcze nieco inaczej. 


YouTuber Max Box wpadł na pomysł stworzenia materiału, który prezentuje, jak wyglądałby Fortnite z perspektywy pierwszej osoby. Pomimo wielu błędów i bugów, to sam film i kreatywność autora robią spore wrażenie, zobaczcie sami:Trzeba przyznać, że YouTuber podszedł do tematu dość niekonwencjonalnie i sprawił, że gra, która przestaje zaskakiwać znowu zaskoczyła.

Co ciekawe tego typu zabawy z konwencją gry miały miejsce już wcześniej. W 2013 roku ktoś postanowił zrobić coś odwrotnego do pomysłu Max Boxa, czyli zaprezentować rozgrywkę w Mirror's Edge z perspektywy trzeciej osoby. Efekt jest co najmniej komiczny:Tego typu eksperymenty może nie mają szansy powodzenia na większą skalę, ale zawsze są ciekawe i pozwalają spojrzeć na grę z zupełnie innej perspektywy. Dlatego warto to docenić, gdyż zmiana perspektywy oglądanego świata powinna występować nie tylko w grze wideo, ale także i w prawdziwym życiu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.