YouTuber rozdał 300 par butów osobom bezdomnym

YouTuber rozdał 300 par butów osobom bezdomnym

Temat pomocy osobom potrzebującym na YouTube niemal za każdym razem zdobywa uznanie użytkowników - zwłaszcza jeśli akcje charytatywne podejmowane są z czystych pobudek, a nie w celu zwrócenia na siebie uwagi. Dosyć interesujące przedsięwzięcie postanowił zorganizować pewien polski twórca.


Jeśli czytając tytuł artykułu na myśl przyszedł Wam Marcin Dubiel, to słusznie. YouTuber niemalże rok temu także przeprowadził akcję, podczas której podarował jednemu bezdomnemu parę butów oraz 1000 zł. Materiał spotkał się z ostrą krytyką ze strony widzów Marcina - krytykowali oni jego aroganckie podejście do tematu oraz bycie dobrym "na siłę".Klip, o którym chcieliśmy wspomnieć to jednak ten opublikowany przez użytkownika Hi_5. Wraz z kolegami z projektu AJZA chodząc po ulicach miasta rozdał on 300 par butów wszystkim napotkanym osobom bezdomnym. W tym przypadku użytkownicy zareagowali bardzo pozytywnie na gest YouTubera. Warto nadmienić też, że to nie pierwsze przedsięwzięcie tego typu, którego podjął się ów twórca.To zapewne nie koniec akcji charytatywnych ze strony YouTuberów. Tych jest w serwisie mnóstwo i chyba wszyscy się zgodzimy, że warto je nagłaśniać.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.