YouTuber prowadzącym programu TVP

YouTuber prowadzącym programu TVP

Sonda jest programem popularnonaukowym, który był emitowany od 1977 roku. W każdym odcinku omawiano jakieś zagadnienie związane z nauką lub techniką. Program cieszył się w ówczesnych latach bardzo dużą popularnością. Niestety w 1990 roku zakończono jego emisje w TVP.


Po 26 latach program ponownie powraca do Państwowej Telewizji. Prowadzącym został Tomasz Rożek - doktor nauk fizycznych. Współpracował m.in. z czasopismami "National Geographic" oraz "Wiedza i Życie". W serwisie YouTubie tworzy znany kanał - "Nauka. To lubię", który zgromadził 60 tysięcy stałych widzów.


Na kanale Tomka zobaczycie wiele ciekawych materiałów, które w prosty sposób tłumaczą różne zagadnienia naukowe. Twórca pokazał m.in. jak szybko sprawdzić wiek jajek kupionych w sklepie albo jaki wpływ na otwieranie samochodu ma nasza głowa. Poniżej koniecznie sprawdźcie, jeden z jego kilkunastu filmików.
Pierwszy odcinek Sondy 2, zobaczyło ponad 1.13 milionów osób. Wielu widzom bardzo spodobała się forma programu. Dr. Rożek, przeprowadził wywiad z szefową projektu "Voyager" z NASA a także, odwiedził tzw. "CleanRoom" - pomieszczenie, w którym montowane są układy elektroniczne, dla sztucznych satelitów.


Nowe odcinki, będą emitowane na kanale TVP2, w każdy poniedziałek o godzinie 21:50. Dla osób które nie mogą wtedy usiąść przed telewizorem, Sondę, można zobaczyć w Internecie. Klikając TUTAJ, zostaniecie przeniesieni do serwisu TVP VOD gdzie znajdują się najnowsze, jej odcinki.


Według nas, powrót Sondy do telewizji, z nowym prowadzącym to strzał w dziesiątkę. Co Wy sądzicie o najnowszym programie TVP2? Napiszcie w komentarzu.uid_c7d2d11b6fbe3c730077d89cb33e708a1458046072882_width_700_play_0_pos_525_gs_0 Program "Sonda"

Źródło artykułu : SpidersWeb.pl


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu