YouTuber pomógł bezdomnemu. Znalazł mu pracę i mieszkanie

YouTuber pomógł bezdomnemu. Znalazł mu pracę i mieszkanie

O tym, że YouTuberzy mają złote serce, przekonaliśmy się już nie raz. Zawsze z chęcią piszemy o twórcach, którzy wyciągają rękę w kierunku potrzebujących, dlatego też historia pana Jacka, któremu pomógł Robert, twórca kanału Hi_5, jest warta nagłośnienia.


YouTuber poznał bohatera filmu przez przypadek, kiedy ten poprosił go o kilka złotych na kawę. Jednak jak sam twórca twierdzi - w żadne przypadki nie wierzy. Kiedy poznał jego historię bez zastanowienia postanowił pomóc mu odzyskać dawne życie, a przynajmniej jego część.

48-letni Jacek przez 20 lat podróżował po całym świecie i zna biegle trzy języki. Pracował dla ONZ w siłach rozjemczych - był pacyfistą, który przeprowadzał operacje mające na celu przywrócenie pokoju.  Niefortunne wydarzenia sprawiły, że uderzył policjanta i został deportowany do Polski.W efekcie musiał porzucić swój dobytek i wrócić do Polski, gdzie nie miał niczego - nawet rodziny. Zdobył pracę na budowie, jednak niefortunny wypadek sprawił, że został wyrzucony z pracy, w której nie był ubezpieczony i nie należały mu się żadne świadczenia.

Autor kanału Hi_5 zaangażował się w pomoc panu Jackowi. Pomógł mu znaleźć pracę w stadninie dla koni, w której jednocześnie dostał zakwaterowanie z ciepłą wodą i miejscem do spania. Poszkodowany mężczyzna nie krył swojego szczęścia i wdzięczności wobec YouTubera. Można powiedzieć, że ten uratował mu resztę życia. Kto wie, jak potoczyłyby się dalej losy pana Jacka, gdyby dalej mieszkał na ulicy? Na szczęście już się tego nie dowiemy.

Ta historia nie jest jedyną, w którą zaangażował się Robert. YouTuber wraz z grupą znajomych już jakiś czas temu ruszył z projektem pt. "AJZA". Na ich oficjalnym fanpage co chwilę poznajemy podobne opowieści osób potrzebujących, którzy dzięki pomocy chłopaków, dostają niesamowitą szansę, by zmienić coś w swoim życiu i wyjść na prostą. Koniecznie zapoznajcie się z ich działalnością!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.