YouTuber nielegalnie wkroczył na teren SpaceX

YouTuber nielegalnie wkroczył na teren SpaceX

YouTuber prowadzący kanał "Loco VlogS" postanowił wyruszyć do bazy startowej SpaceX położonej w Południowym Teksasie. Nielegalnie wtargnął na jej teren - Relację ze zdarzenia nagrał i wrzucił do sieci.


Robienie głupich rzeczy dla chwilowej sławy to raczej powszechne zjawisko - zarówno w internecie, jak i realnym świecie. Czasami w ten sposób dochodzi jednak do dosyć niebezpiecznych incydentów, które niekoniecznie można uznać za legalne.

Baza startowa rakiet SpaceX w Południowym Teksasie to miejsce z pewnością dobrze znane wszystkim osobom interesującym się tematem podróży kosmicznych. Regularnie dochodzi tam do lotów testowych - m.in. rakiet Starship.

Twórca internetowy prowadzący kanał "Loco VlogS" postanowił odwiedzić popularne miejsce i... nielegalnie wtargnąć na jego teren. Przeszedł przez nieznaczne zabezpieczenia oraz pochodził wokół prototypu SN11 - całość nagrał i opublikował na swoim kanale. Klip jednak szybko zniknął z YouTube. Pojawił się jednak reupload.Nie trzeba było czekać na reakcję organów powiązanych z bazą startową. Zdarzenie skomentowane zostało m.in. przez Federalną Administrację Lotniczą oraz agencję Human Lunar Landing. Wezwali oni SpaceX do zwiększenia zabezpieczeń terenu. Sama spółka nie odniosła się do zdarzenia. Nie wiadomo też czy YouTubera spotkają jakieś konsekwencje.

Na początku kwietnia opublikował jednak kolejny materiał, w którym przeprosił wszystkich za swoje zachowanie. Twierdzi także, że jest świadom dokonania nielegalnego czynu i obiecał, iż nie popełni niczego tak głupiego w przyszłości.Cóż, zobaczymy.

 

Co sądzicie o całym zdarzeniu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.