YouTube zmienia wygląd odtwarzacza na stronach internetowych

YouTube zmienia wygląd odtwarzacza na stronach internetowych

Serwis należący do Google często wprowadza kosmetyczne zmiany, które na pierwszy rzut oka nie są widoczne, jednak gdy jest ich już wystarczająco dużo, to nagle można zdać sobie sprawę, jak niepostrzeżenie zmienił się YouTube. W życie weszła kolejna tego typu kosmetyczna, aczkolwiek dość znacząca zmiana.


Jest ona ważna przede wszystkim dla twórców, gdyż dzięki nowemu, a raczej odświeżonemu, odtwarzaczowi droga do zasubskrybowania danego twórcy poprzez zamieszczony na stronie internetowej film jest krótsza o kilka kliknięć myszką. Niby niewiele, ale może zrobić sporą różnicę, gdyż teraz wystarczy najechać na nowo umieszczoną miniaturkę kanału, by pojawiła się opcja zasubskrybowania go. Nie trzeba więc już otwierać nowej karty i specjalnie przechodzić do serwisu w tym celu. Zobaczcie o co chodzi na przykładowym filmie poniżej:Jak widzicie po najechaniu na logo kanału w lewym górnym rogu rozwija nam się belka, na której widać liczbę subskrybentów i dzięki której sami możemy nimi się stać i włączyć dzwoneczek.

Nowa zmiana może nie jest jakaś rewolucyjna, ale z pewnością jest to krok w dobrą stronę, który może zwiększyć komfort korzystania z serwisu na zewnętrznych stronach.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.