YouTube zmienia system ustawień jakości filmu

YouTube zmienia system ustawień jakości filmu

YouTube wprowadziło kilka zmian w sposobie wyboru jakości oglądanych materiałów. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji trzy specjalne tryby oraz opcję ustawienia domyślnych preferencji.


Do tej pory osoby korzystające z YouTube mogły wybrać jedynie konkretną jakość filmu. Deweloperzy postanowili właśnie nieco rozszerzyć ten zakres. Pojawiły się trzy tryby - "Automatyczne", "Wyższa jakość obrazu" oraz "Oszczędność danych". Nie da się ukryć, że te określenia są nieco bardziej intuicyjne niż dotychczasowe cyfry. Oczywiście możliwość ręcznego ustawienia jakości nie znika.

Źródło: Android Police


Co więcej - YouTube w końcu umożliwi wybranie domyślnych preferencji dotyczących jakości oglądanych treści. Jeśli więc będziemy chcieli, by filmy podczas włączonego Wi-Fi odtwarzały się w 1080p, a na danych komórkowych w 480p, to teraz możemy to ustawić jednym kliknięciem.

Źródło: Android Police


Zmiany nie są jeszcze dostępne dla wszystkich użytkowników. Nie wiadomo też nic o dacie ich debiutu. Należy więc uzbroić się w cierpliwość i regularnie obserwować ustawienia w aplikacji na Androida.

 

Co sądzicie o nadchodzących zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.