YouTube zintegruje się z wyszukiwarką Google

YouTube zintegruje się z wyszukiwarką Google

YouTube już niedługo zintegruje się z wyszukiwarką Google - przynajmniej w pewnym obszarze. Wynika tak z najnowszych doniesień opublikowanych przez jednego z użytkowników na portalu Reddit.


Nadchodząca funkcja prezentowałaby się następująco. Wpisując jakąś frazę w YouTube i przeglądając wyniki, oprócz samych filmów pojawiałoby się również okno prezentujące rezultaty z wyszukiwarki Google. 

Na poniższym zrzucie ekranu możecie zobaczyć jak nowość wyglądać może w praktyce. Zauważył ją jeden użytkownik Reddita - samo Google nigdzie o niej (jeszcze) nie wspomina:

Wygląd nadchodzącej funkcji w YouTube l Źródło: Reddit


Trudno jednak stwierdzić czy taki zabieg spotka się z zainteresowaniem i przyjmie się wśród społeczności. Osobiście nie widzę sensu w opisywanej nowości, gdyż jeśli użytkownik wyszukuje coś na YouTube, to raczej chce oglądać filmy na dany temat, a nie czytać artykuły.

Z drugiej jednak strony nie wiadomo czy Google koniec końców zdecyduje się na wdrożenie nowości. Należy oczekiwać na oficjalne oświadczenie koncernu.

 

Co sądzicie o planowanej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.