YouTube zbanowany w Pakistanie. Dożywotnio.

YouTube zbanowany w Pakistanie. Dożywotnio.

banBlokada YouTube w Pakistanie zostanie prawdopodobnie kontynuowana przez nieokreślony czas, tak powiedziano w sobotę, po tym jak osoby odpowiedzialne za wymyślenie sposobu na filtrowanie materiałów bluźnierczych i "okropnych" bez konieczności blokowania platformy, nie przedstawiły działającej metody.

Pakistański Sąd Najwyższy rozkazał rządowi przefiltrować wszystkie niechciane filmy zanim przywróci się stronę. Przypomnijmy, że stronę zamknięto po tym jak w 2012 ukazał się film pt. "Innocence of Muslims", który wywołał oburzenie w konserwatywnym państwie islamskim.


Jeden z rzeczników Pakistan Telecom Authority (PTA) powiedział, że na ten moment nie znaleziono sposobu na uniemożliwienie publikowania obscenicznych i anty-islamskich video. Sąd Najwyższy rozkazał PTA blokowanie takich treści, jednak jak dotąd nie znaleziono rozwiązania dającego 100% gwarancje. Dlatego jedyną opcją dla rządu jest dalszy  ban popularnej platformy.


Na ten moment Pakistańczycy mają dwie opcje:
  1. Napisać petycje do Sądu Najwyższego z prośbą o zmianę wyroku.

  2. Ominąć blokowanie strony poprzez serwery proxy (z czego w sumie korzystają), co właściwie jest nielegalne.


Minister technologii i telekomunikacji Anusha Rehman poinformował, że sprawa blokady YouTube była już kilkakrotnie rozpatrywana, ale sytuacja pozostaje bez zmian.Marcin "Zombek" Troska

avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu