YouTube zbanował niektóre kanały historyczne

YouTube zbanował niektóre kanały historyczne

YouTube na początku tego miesiąca zmienił swoją politykę dotyczącą mowy nienawiści. Założyciele portalu poinformowali, że będą dokładniej przyglądać się filmom o tego typu charakterze. Coś jednak poszło nie tak...


Nowa polityka serwisu stała się tematem wielu dyskusji, do których włączył się m.in. PewDiePie. Znany YouTuber postanowił skrytykować zmiany, o czym pisaliśmy już tutaj. Twórca powiedział, że taka polityka może powodować wiele nieścisłości i wcale nie przyniesie zamierzonego efektu. Jak szybko się okazało, Szwed wcale się nie mylił.

Algorytmy YouTube okazały się na tyle nieskuteczny, że zbanował niektóre kanały o charakterze edukacyjnym. Wśród zablokowanych treści znalazła się m.in. twórczość nauczycieli, którzy publikowali filmy historyczne. Powodem mogły być fragmenty przemówień nazistów, które zostały umieszczone jedynie w celach naukowych, niezrozumiałych dla algorytmu. Tego typu przypadki miały miejsce już wcześniej, lecz po zmianie polityki portalu, zdecydowanie się nasiliły.Część kanałów odzyskała już dostęp do kont za sprawą odwołań skierowanych do administracji portalu. Mimo tego, wiele z nich nadal nie może publikować żadnych materiałów.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.