YouTube zaostrza zasady. Polecą bany za niebezpieczne filmy

YouTube zaostrza zasady. Polecą bany za niebezpieczne filmy

Kilka dni temu pisaliśmy o niebezpiecznym Bird Box Challenge i Jake'u Paulu, którego film został usunięty z serwisu, gdyż pokazywał niebezpieczne zachowania. Dziś możemy przekonać się, że jego zachowanie rzeczywiście było niebezpieczne oraz że YouTube reaguje na tego typu sytuacje.


W poniedziałek miał miejsce wypadek samochodowy w Stanach Zjednoczonych. Pewien 17-latek zainspirowany Bird Box Challenge postanowił prowadzić auto z opaską na oczach, co skończyło się groźnie wyglądającą kolizją drogową. Na szczęście obyło się bez ofiar:W wyniku tych incydentów YouTube postanowił zareagować. Serwis zaktualizował "Wytyczne dla społeczności" i od teraz można w nich znaleźć zakaz zamieszczania filmów z wyzwaniami i żartami, które mogą być niebezpieczne oraz powodować ciężkie urazy emocjonalne emocjonalne u dzieci albo powodować uczucie niebezpieczeństwa. Przykładowo YouTube zakazuje wrzucania filmów, na których dziecko udaje własną śmierć przed rodzicami. Pomysł wydaje się niedorzeczny, a jednak istnieją takie filmy:Przez pierwsze dwa miesiące od wprowadzenia przepisu filmy, które zawierają nieodpowiednie treści będą mogły zostać usunięte, ale kanał nie dostanie ostrzeżenia. Po tym okresie za wrzucenie nieodpowiednich filmów według nowych "Wytycznych dla społeczności" twórcy będą mogli spodziewać się ostrzeżenia lub nawet bana.

Ponadto serwis będzie dawać ostrzeżenia tym kanałom, które naruszają zasady miniaturkami filmów lub linkami umieszczanymi w opisach - i to nawet jeśli filmy nie są szkodliwe. Zbyt duża ilość ostrzeżeń będzie skutkowała zablokowaniem możliwości ustawienia niestandardowych miniaturek. W tym przypadku także obowiązuje dwumiesięczny okres bezpieczeństwa.

Dobrze widzieć, że YouTube reaguje na zmiany, które zachodzą na platformie i dba o swoich użytkowników. Pytanie jednak, czy nowe wytyczne nie będą nową podstawą do demonetyzacji i ściągania filmów, które nie naruszyły wytycznych ? Jak dobrze wiemy, algorytmy YouTube są nieobliczalne.

Źródło: YouTube

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.