YouTube zamknął kanał

YouTube zamknął kanał "Uwaga! Naukowy Bełkot" po jego zhakowaniu

YouTube poinformował o zamknięciu kanału "Uwaga! Naukowy Bełkot". Stało się to po włamaniu nieznanych osób na profil Dawida, którzy prowadzili podejrzane transmisje na żywo.


Dawid Myśliwiec opublikował na Facebooku post z informacją, że jego kanał został usunięty z platformy YouTube. Na koncie wykryto bowiem podejrzane działania - ktoś się na nie wkradł, zmienił nazwę profilu oraz zaczął prowadzić dziwne transmisje na żywo.

Twórca szybko wylogował się ze wszystkich urządzeń, zmienił dane logowania oraz podjął inne środki bezpieczeństwa. YouTube uznało jednak, iż treści na kanale poważnie naruszyły wytyczne dla społeczności i usunęło go z serwisu. Wraz z nim zniknęły wszystkie opublikowane do tej pory materiały.Teraz twórca kanału Uwaga! Naukowy Bełkot odwołał się od decyzji oraz "uruchomił wszystkie kontakty". Jest więc dobrej myśli, że proces przywracania profilu przebiegnie dosyć sprawnie. Przy okazji zaprosił wszystkich zainteresowanych na swoje poboczne konto - Wyłącznie Naukowy Bełkot.

Nie da się ukryć, iż sytuacja wygląda nieco poważnie. Kanał Dawida prowadzony jest bowiem od dawna i raczej trudno wyobrazić sobie sytuację, że YouTube nic by z tą sprawą nie zrobiło. Mimo wszystko jedyną możliwością jest oczekiwanie na dalszy obrót wydarzeń.

Trzymamy kciuki żeby wszystko się udało!

 

Co sądzicie o całej sprawie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.