YouTube zamierza wprowadzić specjalną sekcję poświęconą koronawirusowi

YouTube zamierza wprowadzić specjalną sekcję poświęconą koronawirusowi

Informacje o koronawirusie atakują nas obecnie z każdego możliwego frontu. Czy to z telewizji, czy z internetu, codziennie dowiadujemy się nowych wiadomości z całego świata. Oczywiście jak najdonośniejsze mówienie o obecnym zagrożeniu jest jak najbardziej na plus, jednak w tej masie informacji czyha dużo fake newsów, z którymi walczyć zamierza YouTube. 


Najpopularniejsza platforma wideo w internecie zamierza stworzyć specjalną sekcję poświęconą koronawirusowi. Głównym powodem tego posunięcia ma być skuteczne przefiltrowanie wiarygodnych materiałów i zapewnienie użytkownikom strefy wolnej od fake news'ów. Sekcja dedykowana tematowi Covid-19 ma pojawić się na początku w 16 krajach, których wybór nie został jeszcze sprecyzowany przez samą platformę.

Jak zapowiada YouTube, funkcja docelowo ma pojawić się na całym świecie. Decyzję platformy można jak najbardziej zaliczyć do tych pozytywnych. W swoich skutkach może ograniczyć ona rozsiewanie fałszywych informacji i przyczynić się do zmniejszenia paniki wśród internautów.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.