YouTube zabroni streamowania przez nieletnich

YouTube zabroni streamowania przez nieletnich

Nad streamami osób poniżej 14 roku życia nadzór muszą sprawować osoby dorosłe. Muszą brać czynny udział w transmisji i moderować komentarze. Tak wynika z najnowszego wpisu na oficjalnym blogu YouTube. 


W celu ochrony dzieci na swojej platformie, zarząd YouTube zaktualizował swoje zasady i wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Według najnowszych przepisów, dzieci nie mogą prowadzić transmisji live, chyba że pieczę nad nimi sprawuje osoba dorosła. W artykule na oficjalnym blogu platformy wymieniono wspomniane wyżej zmiany, jako jednych z wielu kroków, które podjęto w celu zapewnienia bezpieczeństwa najmłodszym.Bezpieczeństwo dzieci na serwisie od dawna budzi obawy. YouTube mówi, że ograniczenie funkcji na żywo jest związane z szeregiem wcześniejszych wdrożonych środków ostrożności. Kilka miesięcy temu wyłączono możliwość komentowania filmów udostępnianych przez najmłodszych, a przede wszystkim stworzono odrębną wersję strony, czyli YouTube Kids, która w założeniach ma zapewniać rodzicom kontrolę nad treściami, do których ma dostęp ich dziecko.

Jak sam YouTube twierdzi, codziennie kasowanych są tysiące kont założonych przez użytkowników poniżej 13. roku życia. Odnosząc się do obaw mediów i rodziców, którzy zauważyli, że algorytm proponuje dzieciom niepokojące treści, podejmowane są najwyższe środki bezpieczeństwa.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu