YouTube został zablokowany w Egipcie!

YouTube został zablokowany w Egipcie!

Chociaż może nam się wydawać, że dostęp do internetu czy YouTube'a jest zagwarantowany wszystkim mieszkańcom na Ziemi, to wcale tak nie jest. Niestety mieszkańcy Egiptu muszą pogodzić się z zablokowaniem serwisu.


Wojna Egiptu z Google toczy się już od wielu lat i teraz rząd Egiptu zdecydował się na ostateczne rozwiązanie. Zdecydowano bowiem, że dostęp do serwisu w tym kraju będzie zablokowany przez miesiąc.

Powodem jest jeden materiał z 2012 roku, który był związany z anty-islamską propagandą. Chociaż serwis od tego czasu uległ zmianie, a filtrowanie treści jest lepsze, to  władze Egiptu cały czas czują się urażone tym filmem, czego skutki widzimy właśnie dzisiaj.Sprawa nie jest jednak błaha, bo w 2013 roku wywołała ona anty-amerykańskie protesty, w których zginęło aż ponad 30 osób. Nie było to oczywiście wywołane wyłącznie wspomnianym filmem, jednak przyczynił się on do zaistnienia krwawego protestu.

Tak naprawdę nie ma żadnych konkretniejszych powodów, dla których YouTube został zablokowany w Egipcie na miesiąc. Może to wzbudzić jedynie frustrację i bezradność wśród internautów, którzy pragną wolnego dostępu do sieci.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.