YouTube zablokował kanał Gurala i Rafonixa po ich

YouTube zablokował kanał Gurala i Rafonixa po ich "omyłkowym przywróceniu"

W ostatnich dniach wiele emocji wzbudziło odbanowanie dwóch kanałów, które niegdyś zniknęły z YouTube za kontrowersyjne transmisje na żywo. Mowa o Guralu i Rafonixie, które zostały wczoraj ponownie zablokowane po ich rzekomym omyłkowym przywróceniu na platformę. 


W przypadku Rafonixa, którego główny kanał subskrybowało niemal pół miliona użytkowników, decyzja o odblokowaniu spotkała się z głównie pozytywnymi reakcjami społeczności serwisu. Twórca już dawno temu zmienił swój content i decyzja o cofnięciu permanentnego bana na YouTube wydawała się uzasadniona. Zupełnie inaczej było jednak w przypadku Gurala, którego powrót na YouTube został zdecydowanie skrytykowany przez użytkowników oraz innych twórców YouTube.

 Teraz oba kanały ponownie zniknęły z platformy. Według biura prasowego YouTube, ich przywrócenie na serwis było pomyłką, a administracja zadziałała szybko, aby ponownie je zamknąć.

 Cała sytuacja wydaje się dość dziwna, szczególnie z tego względu, że w tym samym czasie dotyczyła ona dwóch dużych kanałów na polskim YouTube. Pomimo tego, cofnięcie banów wydaje się uzasadnione ze względu na regulamin platformy, który zakłada blokadę wizerunku danego twórcy. Powoduje to, że powrót na platformę takich twórców jest wręcz niemożliwy.

Przypomnijmy także, że Gural dwa tygodnie temu został oskarżony o znęcanie się nad zwierzętami. Do sądu trafił już akt oskarżenia, a patostreamerowi grozi do 3 lat więzienia.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.