YouTube z rekordowymi wypłatami dla branży muzycznej

YouTube z rekordowymi wypłatami dla branży muzycznej

YouTube pochwalił się wysokością wypłat dla branży muzycznej. Jak się okazuje, użytkownicy słuchają na platformie coraz więcej piosenek, co rzecz jasna przekłada się na wzrost zarobków.


Słuchanie muzyki na YouTube to dla wielu osób oczywistość. Zainteresowanie tego typu materiałami ma swoje odzwierciedlenie w wynikach finansowych nie tylko samej platformy, ale także twórców i wytwórni. Poinformowano właśnie o rekordowych wypłatach.

Okej, przejdźmy do konkretów. W przeciągu minionych 12 miesięcy, YouTube wypłacił tantiemy w wysokości 4 miliardów dolarów. Pieniądze trafiły przede wszystkim do samych wykonawców, ale także autorów tekstów, kompozytorów oraz wytworni muzycznych będących w posiadaniu praw do konkretnych utworów. Wynik robi wrażenie.

Nie dziwi także wzrost popularności usługi YouTube Music. W tym przypadku nie podano konkretnych liczb, lecz wspomniano o najlepszym okresie w historii istnienia platformy. Podobno piosenki za jej pośrednictwem odtwarzane są około 2 miliardy razy każdego miesiąca.

Źródło: Google


Nie należy także zapominać, iż YouTube coraz agresywniej implementuje reklamy. Pojawiają się one niemalże przed każdym filmem, a co za tym idzie - także utworami muzycznymi. To także ma dosyć istotny wpływ na wyniki finansowe twórców.

Czy najbliższy czas będzie jeszcze lepszy dla artystów publikujących treści na YouTube? Zapewne tak, lecz na potwierdzenie tego zapewne jeszcze nieco poczekamy.

 

Słuchacie muzyki za pośrednictwem YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.