YouTube rozpoczął wyświetlanie reklam na małych kanałach, które nie zarabiają

YouTube rozpoczął wyświetlanie reklam na małych kanałach, które nie zarabiają

Serwis YouTube zmienił regulamin na swoją korzyść i teraz możemy spodziewać się reklam w filmach już prawie wszystkich twórców - nawet tych, którzy nie uczestniczą w programie YouTube Partner.


Zmiany weszły w życie 18 listopada. Reklamy od tego dnia są wyświetlane również na kanałach małych twórców nieobjętych programem YouTube Partner, którzy nie dostaną jednak za to wynagrodzenia. Wyjątek stanowią małe kanały, które poruszają tematy polityki, hazardu, religii i używek, a także te nawołujące do nienawiści i pełne wulgaryzmów.Ta zmiana dotycząca reklam to tylko jedna z wielu, które nastąpią - zapewnia YouTube. Już niedługo treści promocyjne mają wyświetlać się już na ekranie głównym.

Serwis tłumaczy swoje decyzje potencjalnym zwiększeniem zysków innych twórców, ale na ten moment wiadomo, że największy zysk z wprowadzonych zmian będzie miał właśnie YouTube.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.