YouTube z przyciskiem za 100 milionów subskrypcji!

YouTube z przyciskiem za 100 milionów subskrypcji!

YouTube ma w zwyczaju rozdawanie tzw. "przycisków" twórcom, których kanały przekroczyły określoną liczbę subskrypcji. Do tej pory skala kończyła się na 50 milionach - ostatnie wydarzenia zmusiły jednak platformę do stworzenia kolejnego przycisku.


Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z historyczną sytuacją na globalnej scenie YouTube. PewDiePie został pierwszym solowym twórcą, którego profil subskrybuje ponad 100 milionów osób. Przed Felixem dokonał "niemożliwego" konglomerat muzyczny T-Series.

YouTube na swoim Twitterze zamieścił dosyć interesującą informację na temat nagrody dla wyżej wspomnianych kanałów. Okazuje się, że stworzono kolejny "Play Button" nazwany "The Red Diamond Creator Award". Nazwa przycisku pochodzi od jednego z najrzadszych kolorów diamentu.

Oprócz tekstowej wiadomości, platforma opublikowała krótki materiał prezentujący proces powstawania nowego przycisku. Trzeba przyznać, że sama nagroda prezentuje się okazale.PewDiePie swego czasu nagrywał materiały, gdzie prezentował widzom jak wyglądają poszczególne przyciski, więc wielce prawdopodobne jest, iż już niedługo na własne oczy ujrzymy jak w rzeczywistości prezentuje się "button" za 100 milionów subskrypcji.

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.