YouTube z opcją przybliżania filmów

YouTube z opcją przybliżania filmów

YouTube ogłosił rozpoczęcie testów funkcji pozwalającej na przybliżanie filmików. Opcja jest dostępna na razie tylko dla osób subskrybujących Premium.


Rozpoczęty właśnie eksperyment pozwala niektórym użytkownikom platformy YouTube na przybliżanie i oddalanie dowolnego materiału wideo. Mowa tu o możliwości użycia maksymalnie ośmiokrotnego zoomu, co przydać się może np. w przypadku filmów w wysokiej rozdzielczości. Opcja z pewnością spodoba się także osobom z niepełnosprawnościami.

Źródło: YouTube


Jak możemy wyczytać na oficjalnej stronie YouTube:
Ściągnij lub rozciągnij odtwarzacz dwoma palcami, aby go powiększyć lub zmniejszyć.

Na razie dostęp do funkcji mają wyłącznie osoby opłacający wersję Premium usługi. Mogą z niej korzystać do 1 września - wtedy też zakończą się jej testy i przyjdzie dosyć długi czas oczekiwania na publiczne wdrożenie narzędzia. Trudno na ten moment stwierdzić czy zostanie ono udostępnione także bezpłatnym konsumentom.

Przy okazji warto wspomnieć, że ostatnio YouTube wzbogacił się chociażby o lepszy system odwoływania się od roszczeń czy nowe zasady odnośnie do obraźliwych komentarzy. Pojawiły się także nowości w sferze Shorts.

 

Co sądzicie o funkcji przybliżania na YouTube? Dajcie znać


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.