YouTube z nowymi funkcjami dla twórców i komentujących

YouTube z nowymi funkcjami dla twórców i komentujących

Zespół pracujący nad rozwojem YouTube ogłosił właśnie rozpoczęcie testów dwóch usprawnień. Mowa o ułatwionym sposobie dodawania znaczników czasowych w komentarzach oraz automatycznej generacji rozdziałów do filmów.


Niektóre nowości nie trafiają na YouTube od razu. Wiele z nich przechodzi najpierw przez fazę eksperymentalną. Jeśli przypadną do gustu części użytkownikom - pojawiają się u wszystkich. Jeśli nie - to zostają usunięte i nikt o nich więcej nie pamięta.

Jak się okazuje, w minionym tygodniu rozpoczęły się testy aż dwóch funkcji. YouTube już niedługo wzbogacić się może o specjalną ikonę przy sekcji komentarzy. Ta pozwolić ma na sprawniejsze dodawanie znaczników czasowych do publikowanego wpisu. Do tej pory cały proces odbywał się ręcznie. Nie wydaje mi się, by była to bardzo potrzebna nowość, ale kto wie.

Źródło: pixabay.com (StockSnap)


Kilka miesięcy temu na YouTube pojawiły się "Rozdziały", co pozwoliło twórcom na intuicyjne poinformowanie widzów o konkretnych segmentach filmu. Podział materiału stanowi jednak dosyć żmudne zajęcie, więc zdecydowano się "poprosić o pomoc" sztuczną inteligencję.

Ta ma analizować treści i sugerować twórcom momenty, w których przydałoby się wstawić kolejny "Rozdział". Mówimy tu jednak o wstępnej fazie rozwoju funkcjonalności - zanim SI perfekcyjnie nauczy się nowej umiejętności zapewne minie trochę czasu.

Warto też zaznaczyć, że powyższe nowości mogą nigdy się publicznie nie pojawić. Wszystko zależy od zainteresowania użytkowników oraz niezawodnym sposobem działania usprawnień.

 

Co sądzicie o nowych funkcjach na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.