YouTube z nowymi funkcjami dla twórców

YouTube z nowymi funkcjami dla twórców

YouTube wzbogacił się właśnie o nowe funkcje dla twórców. W YouTube Studio pojawiły się nowe opcje, które usprawniają dodawanie filmów na podstawie wcześniejszych materiałów.


Do tej pory twórcy chcący dodać materiały na YouTube musieli uzupełnić je ręcznie o tytuł, opis, preferencje językowe czy kategorię filmu. Teraz zrobimy to automatycznie, a wystarczy do tego nowy przycisk "Reuse details".

Z opcji skorzystamy po przejściu do panelu tworzenia wideo. Po jego załadowaniu pojawi się przycisk pozwalający na ponowne wykorzystanie szczegółów wideo. Po jego kliknięciu zarówno tytuł, opis jak i inne kluczowe szczegóły wideo zostaną zaktualizowane na podstawie naszych domyślnych funkcji.Domyślne funkcje ustawimy poprzez ustawienie preferowanych szczegółów w YouTube Studio. W ten sposób w łatwy sposób zaaplikujemy wcześniejszy schemat funkcji filmów na kolejne publikacje. Na ten moment opcja ma być dostępna jedynie w przeglądarkowej wersji YouTube.

Co więcej YouTube wraz z najnowszą aktualizacją YouTube Studio zdecydował się na dodanie nowych statystyk widocznych z poziomu aplikacji mobilnej, które do tej pory były dostępne tylko na desktopach. Sprawdźcie zatem, czy nowości są już u was widoczne.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.