YouTube z nowym odtwarzaczem m.in. na Android TV

YouTube z nowym odtwarzaczem m.in. na Android TV

YouTube na wybranych urządzeniach co jakiś czas zmienia wygląd oraz funkcjonalności, jakie oferuje odtwarzacz wideo. Tym razem zmiany dotyczącą posiadaczy urządzeń z Android TV i Amazon Fire TV. Oto co zmieni się w odtwarzaczu serwisu. 

Pierwsze testy nowego odtwarzacza na wspomnianych urządzeniach rozpoczęły się już kilka tygodni temu, natomiast teraz został wprowadzony na stałe. Nowy wygląd to przede wszystkim zmieniony interfejs, który pozbawiony jest zbędnych elementów, a także jest bardziej czytelny. Wpływa na to m.in. mniejszy tytuł materiału, który został przeniesiony na górę filmu. Do tego wszystkiego zmniejszono także przyciski oferujące wybrane funkcje, dzięki czemu nie zasłaniają one odtwarzanego wideo.

W tej chwili wspomniane zmiany dotyczą jedynie urządzeń z Android TV i Amazon Fire TV, jednak niemal pewne jest to, że oznaczają one przyszłe zmiany na innych telewizorach. Na to musimy jednak jeszcze trochę poczekać. Co sądzicie o nowym odtwarzaczu?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.