YouTube z nowym interfejsem autoodtwarzania

YouTube z nowym interfejsem autoodtwarzania

YouTube testuje nowy sposób na aktywację autoodtwarzania. Teraz ma być ono łatwiej dostępne z poziomu trybu pełnoekranowego. Zmiana została zauważona przez część użytkowników.


YouTube eksperymentuje ostatnio z dosyć wieloma funkcjami. Nie tak dawno informowaliśmy Was chociażby o opcji multiplatformowego pobierania. Jak się okazuje, to nie koniec ciekawych testów.

Dosyć niewielkie grono użytkowników dostrzegło u siebie drobną zmianę jeśli chodzi o przeglądarkowy interfejs platformy. Mowa o systemie autoodtwarzania, który do tej pory aktywowało się poprzez kliknięcie specjalnego przycisku znajdującego się na bocznym pasku (nad proponowanymi treściami).

Teraz się to nieco zmieni. Ikona autoodtwarzania została przeniesiona na sam ekran odtwarzania, a dokładniej - zaraz obok funkcji napisów. Skąd taka decyzja? Zapewne chodzi o wygodę aktywacji opcji podczas oglądania filmu w trybie pełnoekranowym. Co ciekawe, boczny pasek także doczekał się zmian. Jak można zauważyć na poniższym zrzucie ekranu, dostępne są tam teraz kategorie (wzorem mobilnej wersji platformy) ułatwiające filtrowanie tematyki pojawiających się proponowanych materiałów.

Źródło: Android Police


Nie da się ukryć, że testowane poprawki prezentują się naprawdę ciekawie. Nie wiadomo jednak kiedy (i czy w ogóle) trafią one do szerszego grona odbiorców. Pozostaje jedynie uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o nadchodzących zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.