YouTube z nawigacją za pomocą głosu

YouTube z nawigacją za pomocą głosu

YouTube wzbogaciło się właśnie o funkcję, która pozwoli na nawigację po poszczególnych częściach platformy przy użyciu głosu. Chodzi o internetową wersję usługi.


Opcje oparte na sztucznej inteligencji stają się coraz popularniejsze. Prym w tej kwestii wiedzie Google - technologiczny gigant angażuje algorytmy do praktycznie wszystkich swoich usług. Nie inaczej jest w przypadku YouTube.

Jak się okazuje, popularny serwis zyskał nową funkcjonalność, a mianowicie możliwość nawigacji za pomocą głosu. Po kliknięciu w ikonę mikrofonu umiejscowioną obok paska wyszukiwania pojawi się specjalne okno.

Źródło: 9to5google


Wtedy też zostaniemy poproszeni o przyznanie dostępu do mikrofonu. Następnie wystarczy wypowiedzieć jedną z komend, by wywołać konkretną akcję. Niestety nowość nie obsługuje jeszcze języka polskiego i jedyne co możemy zrobić przy wykorzystaniu naszej mowy to wyszukać filmy.

Wypowiadając frazy po angielsku możemy jednak dużo więcej. Mowa tu o np. przejściu do najnowszych treści na danym kanale, otworzeniu sekcji subskrypcje czy odtworzeniu konkretnej playlisty z muzyką.

Obsługa komend głosowych powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników w przeglądarkowej wersji YouTube. Jeśli funkcja nie jest jeszcze u Was aktywna, to musicie uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o zmianach na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.