YouTube z lepszym wyszukiwaniem przez hashtagi

YouTube z lepszym wyszukiwaniem przez hashtagi

Platforma YouTube wzbogaciła się właśnie o ulepszone wyszukiwanie treści za pomocą hashtagów. Od teraz materiały mają być lepiej dopasowane i nie być mieszane z filmami oznaczonymi jako "powiązane".


Jeśli szukamy czegoś w internecie, to najczęściej robimy to poprzez wpisywanie słów kluczowych. Wtedy pojawiają się nam wyniki posiadające konkretny wyraz np. w tytule lub takie, które są z danym tematem w mniejszym lub większym stopniu powiązane.

Od dłuższego czasu niezwykle popularne są jednak hashtagi, które chyba na dobre zadomowiły się w internecie. Oznaczanie nimi publikowanych treści pomaga przede wszystkim w łatwiejszym odnajdowaniu materiałów przez odbiorców, a co za tym idzie - zwiększaniu zasięgów.

Hashtagi można przypisywać również do filmów wrzucanych na YouTube. Do tej pory system wyszukiwania za ich pomocą nie był jednak zbyt intuicyjny ani efektywny. Wpisanie w pasek chociażby frazy #polska skutkowało bowiem wyświetleniem zarówno klipów oznaczonych tym wyrazem, ale także powiązanych. Nie tędy droga.

Źródło: wł.


Zespół odpowiedzialny za platformę ogłosił właśnie, że po wyszukaniu lub kliknięciu w dany hashtag pojawią się teraz wyłącznie filmy, do których został on przypisany. Co więcej - dzięki specjalnemu linkowi można na własną rękę odnaleźć interesujące nas materiały. Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwania www.youtube.com/hashtag/tuwpiszszukanywyraz i rozpocząć łowy.

Niedługo mają pojawić się usprawnienia nowego systemu oraz nowe funkcje.

 

Co sądzicie o zmianach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.