YouTube wyraża swój sprzeciw wobec nierówności rasowych i przemocy

YouTube wyraża swój sprzeciw wobec nierówności rasowych i przemocy

YouTube poinformował, że przekaże milion dolarów organizacji Center for Policing Equity, która zajmuje się zmniejszaniem dysproporcji w poziomie egzekwowanie prawa na terenie Stanów Zjednoczonych. 


Ostatnie wydarzenia skłoniły YouTube do pomocy w walce z rasizmem i przemocą. Twórcy platformy zobligowali się do przelania miliona dolarów po to, by podejmować jeszcze skuteczniejsze próby rozwiązania problemu, jakim jest niesprawiedliwość społeczna.

Sama organizacja Center for Policing Equity złożona jest z naukowców i ekspertów do spraw sprawiedliwości. Współpracują oni z z wieloma departamentami policji w całym Stanach Zjednoczonych po to, by zwalczać wszelkie przejawy dyskryminacji i edukować służby.Warto też przypomnieć, że w czerwcu minionego roku, YouTube wprowadził zmiany w swoim regulaminie. Zgodnie z nimi, zakazane jest publikowanie materiałów zawierających elementy dyskryminacji ze względu na wiek, płeć, rasę, kastę, religię czy orientację seksualną.

Źródło: YouTube

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.