YouTube wprowadza weryfikację wieku przez dowód osobisty

YouTube wprowadza weryfikację wieku przez dowód osobisty

YouTube wprowadził w Europie nowe regulacje, które mają pomóc w weryfikacji wieku osób korzystających z portalu. System będzie mógł poprosić użytkowników o przesłanie skanu dowodu osobistego lub danych karty kredytowej.


Wszystko to za sprawą wejścia w życie dyrektywy o audiowizualnych usługach medialnych. Opisuje ina sytuacje, kiedy nieletnie osoby zaznaczają, że ukończyły 18 lat.

Do tej pory system można było obejść poprzez... podanie nieprawdziwej daty urodzenia. Teraz się to nieco zmieni. We wszystkim mają pomóc nowe algorytmy sztucznej inteligencji zaimplementowane do YouTube. Jeśli te wykryją, że coś jest nie w porządku, to osoba zostanie poproszona o przesłanie skanu dowodu osobistego lub podanie danych karty kredytowej.

Źródło: pixabay.com (StockSnap)


Oczywiście tego typu proces może być przeprowadzany zupełnie losowo poprzez rejestracji nowego użytkownika. Nowe zmiany zostały z miejsca skrytykowane przez społeczność i wywołały niemało kontrowersji.

Odbiorcy z pewnością prędzej czy później znajdą sposób, by przepisy obejść - nie da się jednak ukryć, że wszystko stało się nieco bardziej uciążliwe.

 

Co sądzicie o zmianach na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.