YouTube wprowadza nowy format komentarzy ze znacznikami czasowymi

YouTube wprowadza nowy format komentarzy ze znacznikami czasowymi

YouTube poinformował o rozpoczęciu testów funkcji pozwalającej na opublikowanie komentarza przypisanego do konkretnego momentu filmu. Ma ona zwiększyć zaangażowanie społeczności.


YouTube oferuje obecnie dosyć proste znaczniki czasowe. W komentarzu wpisać możemy np. konkretną minutę filmu - po kliknięciu zostaniemy przeniesieni do wskazanego momentu w materiale. Jak się okazuje, ta funkcjonalność niedługo zostanie rozszerzona.

Na oficjalnej stronie pomocy możemy wyczytać następującą informację:
Testowanie nowych komentarzy czasowych: obecnie testujemy nową funkcję, która umożliwia wyświetlanie komentarzy z dokładnym momentem, w którym oglądasz film. Ten eksperyment jest dostępny w przypadku niektórych filmów dla niewielkiej grupy osób. Na podstawie opinii rozważymy jego szersze wprowadzenie. Aby sprawdzić, czy bierzesz udział w eksperymencie, przejdź do sekcji komentarzy w systemie iOS lub Android i dotknij przycisku Sortuj, aby wybrać opcję „Timed Beta”.

Wizualizacja wyglądu funkcji stworzona przez redakcję Android Police | Źródło: Android Police


Krótko mówiąc - YouTube pozwoli opublikować oraz wyświetlić komentarze przypisanego do konkretnej chwili klipu. W ten sposób użytkownicy bardzo łatwo zaznaczą np. najciekawszą akcję. Mamy więc do czynienia z czymś obecnym już od dawna na SoundCloud.

Nie wiadomo jednak czy YouTube koniec końców zdecyduje się na publiczne wdrożenie nowości. Wszystko zależy od zainteresowania testerów. Pozostaje więc czekać.

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.