YouTube dodaje funkcję, która już od lat powinna być dostępna na iOS

YouTube dodaje funkcję, która już od lat powinna być dostępna na iOS

Google postanowiło wreszcie zaimplementować wyczekiwaną przez użytkowników systemu iOS funkcję na aplikację YouTube. Czekali na nią dobre kilka lat, lecz jak głosi często stosowane w takich przypadkach powiedzenie - lepiej późno niż wcale. Fani Apple, przed wami...


...możliwość oglądania wertykalnie nagranych filmów bez uciążliwych pasków po bokach. Osoby korzystające z systemu Android mogą się cieszyć tym od ponad dwóch lat, lecz ci preferujący urządzenia z logiem nadgryzionego jabłka musieli czekać trochę dłużej. Kilka dni temu oficjalnie na wszystkich telefonach z systemem iOS pojawiła się ta innowacja.Wprowadzenie takiej implementacji to na pewno spore ułatwienie dla każdego posiadacza iPhone'a - sporo filmów nagrywanych jest przecież wertykalnie, tak też takie materiały zapewne chcielibyśmy w podobny sposób oglądać na YouTube. Do tej pory, gdy wyświetlić chcieliśmy nakręcony w pionie film to po bokach pojawiały się irytujące paski. Na szczęście to już koniec tego problemu. Mała zmiana, lecz jakże potrzebna.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.