YouTube w tle już działa... ale tylko dla niektórych użytkowników

YouTube w tle już działa... ale tylko dla niektórych użytkowników

Usługa Picture-In-Picture reklamowana była jako jedna z nowych flagowych funkcji najnowszej wersji Androida 8.0 Oreo. Wiele osób oczekiwało właśnie takiego rozwiązania, które umożliwia przeglądanie serwisu YouTube podczas przeglądania normalnego internetu czy wykonywania innych czynności. Funkcja ta została użytkownikom udostępniona, jednak nie wszyscy mogą czuć się w pełni usatysfakcjonowani.


Ogólnie rzecz biorąc nowa funkcja wygląda podobnie jak ma się to teraz, nawet na poprzednich wersjach Androida w aplikacji YouTube - film odtwarzany jest w małym okienku w dolnym rogu, podczas gdy my na tej większej części przeglądamy np. inny kanał. Funkcja na Oreo 8.0 poszerzona została o wykorzystanie tego patentu również w przeglądarce, komunikatorach czy powiedzmy w terminarzu. Wszystko byłoby okej, gdyby nie to że PiP dostępny jest jedynie w 5 krajach, a i to tylko ramach abonamentu YouTube Red.Wszystko powyższe strasznie ogranicza potencjalne grono odbiorców nowej funkcji, co raczej nie wpływa dobrze na ogólny odbiór nowości. Wiele osób może czuć się nieco zawiedzionych i będzie miało racje. Tu rodzi się pytanie: czy i kiedy funkcja trafi również do standardowej aplikacji i czy będzie dostępna we wszystkich krajach? O tym przekonamy się pewnie za jakiś czas. Niemniej wiele wskazuje na to że prędzej czy później tak się stanie.

 

A czy wy korzystalibyście z tej funkcji?  Dajcie znać w komentarzach.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.