YouTube: użytkownicy wydają fortunę na wspieranie twórców

YouTube: użytkownicy wydają fortunę na wspieranie twórców

YouTube zostało liderem jeśli chodzi o aplikacje, za których pośrednictwem użytkownicy wydają najwięcej pieniędzy. Mowa tu o m.in. subskrypcji Premium czy wsparciu dla twórców.


Opublikowany został właśnie raport App Annie za pierwszy kwartał 2021 roku. Możemy się z niego dowiedzieć o aktywności konsumentów w zakresie dokonywania zakupów bezpośrednio z poziomu konkretnych aplikacji. Niektórych może zaskoczyć fakt, że ranking otwiera YouTube.

Usługa jest przecież darmowa, więc skąd tak wysoka pozycja? Cóż - nie można zapominać o istnieniu subskrypcji Premium oraz licznych opcji wspierania twórców. Google oczywiście za wszystkie te dodatkowe opcje pobiera prowizję, co przyczynia się do gromadzenia fortuny.

Źródło: App Annie


Jeśli chodzi o możliwość obdarowywania YouTuberów, to istnieje na to kilka sposobów - podstawowa funkcja "Wspieraj" to bowiem nie wszystko. Oprócz tego przelać można pieniądze poprzez "Superczat" czy wysłanie specjalnej naklejki.

Nie wiadomo jednak dokładnie ile YouTube zarobiło dzięki "płatnym dodatkom". Użytkownicy wydają jednak pieniądze w darmowych aplikacjach  coraz więcej - zauważono bowiem 40% wzrostu w porównaniu do analogicznego okresu w 2020 roku.

Pandemia koronawirusa niewątpliwie się do tego stanu rzeczy przyczyniła. Więcej czasu na oglądanie treści w internecie = więcej pieniędzy. Ciekawe czy ten trend wciąż się będzie utrzymywał.

 

Wydaliście kiedyś pieniądze za pośrednictwem YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.