YouTube usunął diss PewDiePie'a. Powodem cyberprzemoc

YouTube usunął diss PewDiePie'a. Powodem cyberprzemoc

YouTube zdecydowało się na usunięcie piosenki i teledysku "Coco" autorstwa PewDiePie'a. Materiał miał naruszać zasady platformy w zakresie cyberprzemocy i bezpieczeństwa dzieci.


Nie tak dawno PewDiePie opublikował na swoim kanale film "Coco" będący dissem na popularny kanał "Cocomelon", gdzie pojawiają się głównie edukacyjne animacje skierowane do najmłodszych użytkowników.

Felix skrytykował (jak nakazuje format dissów) twórczość publikowaną na profilu. Używał wulgaryzmów, gdy na ekranie widoczne były dzieci oraz pokazywał zabawkową broń i z niej celował. Nie wydaje się to zbyt straszne, lecz YouTube zdecydował się na dość radykalny krok.

Teledysk został usunięty z serwisu z powodu naruszenia wytycznych platformy. Chodzi dokładnie o cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo dzieci. Film zachęcać miał podobno widzów twórcy do nękania innych. Jak twierdzą przedstawiciele YouTube - "przekroczono pewną granicę".

Na Twitterze pojawiło się nawet oficjalne oświadczenie YouTube, gdzie potwierdzono likwidację klipu, jak i blokadę wszystkich prób wrzucenia go przez innych użytkowników. Podobnie stwierdzono, że materiał Felixa nie był odpowiedni.Influencer kilka dni temu opublikował jeszcze materiał o wymownej nazwie "I Love Kids". Stwierdził, iż akcja z "Cocomelon" była jednorazowa. Po pierwsze - dalsze próby krytyki nie byłyby zabawne. Po drugie - tak naprawdę nie obchodzi go zbytnio powyższy kanał.Społeczność widzów jest oburzona decyzją zespołu YouTube. Głównymi zarzutami jest niekonsekwentność w postępowaniu. Za przykład podano teledysk i tekst piosenki WAP, która jednoznacznie łamie regulamin. No cóż.

 

Co sądzicie o aferze? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.