YouTube automatycznie ukrywa komentarze na transmisjach

YouTube automatycznie ukrywa komentarze na transmisjach

Często podczas transmisji na żywo na YouTube, twórcy zmagają się z problemem zbędnego spamu na czacie. W tej sytuacji ze sporym ułatwieniem przychodzi nowa funkcja wprowadzona na serwis, która umożliwi weryfikacje wiadomości.
Jak wiadomo oprócz prowadzącego transmisję na żywo istotnymi osobami są także moderatorzy. Jedną z możliwych opcji zaradzenia zbędnemu natłokowi wiadomości jest timeout lub ban. Jednakże przy kilkunastotysięcznej widowni nawet im ciężko jest zapanować nad czatem. Dlatego też kilka dni temu YouTube wprowadził nową opcję, pomagającą w zarządzaniu czatem, która polega głównie na filtrowaniu wiadomości.Po aktywowaniu nowej funkcji serwis będzie przesyłać potencjalnie nieodpowiednie komentarze do twórcy i moderatorów w celu ich weryfikacji. Pojawią się w okienku czatu i to od owych osób uprzywilejowanych będzie zależeć, czy zostaną wyświetlone lub ukryte. Pewne jest, że nie ma idealnego systemu, jednakże dana opcja znacząco ułatwi kontrolowanie komentarzy na czacie w trakcie transmisji na żywo.Zatem jak aktywować nową funkcję? Na początku należy zalogować się na swoje konto YouTube, a następnie otworzyć stronę youtube.com/comment_management. Na koniec w sekcji "wiadomości" na czacie na żywo wystarczy tylko znaleźć opcję „Przesyłaj do sprawdzenia potencjalnie nieodpowiednie wiadomości z czatu” i ją zaznaczyć. Po aktywowaniu danej funkcji, przy wiadomości na czacie pojawią się dwie opcje. Pierwsza z nich "pokaż" sprawi, że zostaną wyświetlone w oknie czatu podczas transmisji. Dodatkowo zaznaczone będzie, kiedy dokładnie zostały napisane. Po zaznaczeniu drugiej opcji "ukryj", widzowie nie zobaczą owego komentarza. W razie zerowej ingerencji ze strony moderatorów, wiadomość nie zostanie wyświetlona.

Według naszych informacji, wśród niektórych streamerów owa funkcja została wprowadzona automatycznie, bez ich akceptacji. Jak się okazuje, na ten moment filtruje wiadomości jeszcze nie do końca dokładnie, gdyż uważa za nieodpowiednie nawet te komentarze, które powinny nadawać się do publikacji. Jeśli zatem ktoś zamierza wyłączyć tę nowość, zrobi to w dokładnie tym samym miejscu, o którym pisaliśmy wyżej.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.