YouTube - tylu filmów nie usunięto jeszcze nigdy w historii

YouTube - tylu filmów nie usunięto jeszcze nigdy w historii

YouTube poinformowało o liczbie usuniętych filmów w minionym kwartale. Okazuje się, że mamy do czynienia z rekordowym wynikiem. Taki stan rzeczy spowodowany jest większym zaangażowaniem sztucznej inteligencji.


Pandemia koronawirusa spowodowała, że część osób zmuszona jest do pracy z domu. Tak jest chociażby ze wszystkimi zatrudnionymi w Google - wykonywać oni będą obowiązki zdalnie do co najmniej końca 2020 roku. Oznacza to mniej ni więcej, że firma działa na nieco zwolnionych obrotach.

Trzeba więc wspomóc się technologią, a w tym przypadku - sztuczną inteligencją. Dlatego też nieco zmieniono system wykrywania nieodpowiednich treści na YouTube. W ostatnich miesiącach zajmuje się tym zaledwie garstka ludzi - większość filmów sprawdza i usuwa SI.

Źródło: pixabay.com (StockSnap)


Jak możemy wyczytać na blogu platformy:
W obliczu znacznie ograniczonej zdolności do weryfikacji przez ludzi z powodu COVID-19 byliśmy zmuszeni dokonać wyboru między potencjalnym niedostatecznym a potencjalnym nadmiernym egzekwowaniem. Ponieważ odpowiedzialność jest naszym najwyższym priorytetem, wybraliśmy to drugie - używając technologii, aby pomóc w niektórych pracach normalnie wykonywanych przez ludzi.

Jakie są tego rezultaty? W okresie od kwietnia do czerwca usunięto ponad 11,4 miliona filmów. Jest to najwyższy wynik w historii serwisu. Co ciekawe, łączy się to także ze zwiększoną liczbą odwołań od decyzji o demonetyzacji/kasacji. Dlatego też zatrudniono więcej osób, by jeszcze sprawniej sprawdzały zgłoszenia nadsyłane przez rozgoryczonych twórców.

YouTube zdaje sobie sprawę, że wykorzystanie sztucznej inteligencji nie jest aż tak dokładne, lecz "cel uświęca środki". Możemy więc liczyć, iż w najbliższym czasie sytuacja będzie wyglądać podobnie.

 

Co sądzicie o powyższych danych? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.