YouTube w trybie offline debiutuje w kolejnych krajach!

YouTube w trybie offline debiutuje w kolejnych krajach!

O oglądaniu YouTube w tle można cały czas pomarzyć, chyba że ma się dostęp do YouTube Red czy specjalnych nakładek. Coraz więcej osób może jednak korzystać z odtwarzania filmów z YouTube offline, tuż po ich pobraniu.


YouTube już od jakiegoś czasu umożliwia niektórym krajom na pobieranie wideo ze swojego serwisu, by później można było je obejrzeć bez wykorzystania internetu. Android Police podaje, że tę usługę otrzymały kolejne kraje. Chodzi o kraje Bliskiego Wschodu, czyli między innymi Irak i Liban. Do tej pory z opcji mogły korzystać głównie kraje afrykańskie.Możliwość ta została wprowadzona z myślą o mniej cywilizowanych krajach, w których bywają problemy z dostępnością do internetu. Dzięki tej opcji użytkownicy YouTube'a z wybranych regionów mogą pobrać filmy w jakości od 144p do 720p. Jedynym haczykiem jest fakt, że nie można pobierać klipów muzycznych.

Funkcja nie jest jeszcze dostępna na rynku amerykańskim ani europejskim. Nie wiadomo czy i kiedy do tego dojdzie. Z drugiej strony, skoro dodano nowe kraje, które mogą korzystać z usługi, to oznacza, że jednak jest ona wprowadzana na coraz szerszą skalę.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.