YouTube usprawnia transmisje na żywo!

YouTube usprawnia transmisje na żywo!

YouTube wydaje sporo nowych usprawnień do swoich livestreamów. Jedną z największych nowości, którymi się szczyci są automatyczne napisy generowane podczas live'ów.


Jeśli chodzi o zmiany na samym chacie, to będzie można zobaczyć rozmowę, która wynikła podczas streama w powtórce. Będzie także więcej opcji w Super Chacie, jednak to już jest większa filozofia. Twórcy za pomocą aplikacji If This Then That będą mogli wpływać na rzeczywistość za pomocą połączonych urządzeń z aplikacją. Brzmi bardzo pokrętnie i tak, jakby wcale miało nie działać. Mało prawdopodobne, że ta funkcja zyska większą popularność.

Jednak główną atrakcją są wspomniane już automatyczne napisy, które będą generowane przez technologię Live Automatic Speech Recognition (LASR). Automatycznie generowane angielskie napisy będą dostępne tylko dla anglojęzycznych twórców.Jeszcze jedną nowością będzie możliwość dodania taga z lokalizacją, jednak zrobią to tylko ci, którzy streamują z urządzenia przenośnego. Pozwoli to na podzielenie się ulubionymi miejscówkami twórców oraz zobaczenie innych filmów z konkretnego miejsca.

Wprowadzone zmiany przez YouTube w większości mogą okazać się przydatne i powinny pozytywnie wpłynąć na jakość livestreamingu w serwisie. Nie jesteśmy jednak pewni, czy wszystkie nowości będą pozytywnie przyjęte.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.