YouTube testuje pełnoekranowy widok opisu filmu

YouTube testuje pełnoekranowy widok opisu filmu

YouTube testuje usprawnienie pozwalające wyświetlić opis danego filmu na cały ekran. Taka opcja ma pomóc w przypadku, kiedy tekst pod materiałem jest bardzo długi.


YouTube na mobilne platformy przechodzi ostatnio dosyć sporo kosmetycznych zmian interfejsu. Nie tak dawno przecież mieliśmy do czynienia z przeniesieniem sekcji komentarzy wręcz bezpośrednio pod oglądany właśnie film. Nie trzeba więc już trudzić się z przewijaniem proponowanych klipów.

Wygląda na to, że już niedługo doczekamy się kolejnej funkcji. Mowa o możliwości wyświetlenia opisu materiału na całą długość ekranu. Teraz trzeba przesuwać palcem w dół, by poznawać kolejne linijki treści zamieszczonej przez twórcę.

Źródło: 9to5google


Nowość ma więc usprawnić cały proces i zachęcić użytkowników do czytania dłuższych opisów. Coraz więcej twórców zamieszcza tam bowiem cenne informacje odnośnie przyszłych projektów czy np. promocji w swoich sklepach.

Trudno jednak na ten moment jednoznacznie określić, kiedy usprawnienie trafi do wszystkich odbiorców. Obecnie trwają jego testy, więc należy uzbroić się w cierpliwość, gdyż mogą one zająć nawet kilka miesięcy.

 

Co sądzicie o planowanej zmianie na YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.