YouTube testuje narzędzie do odwołań w sprawie demonetyzacji kanału

YouTube testuje narzędzie do odwołań w sprawie demonetyzacji kanału

Demonetyzacja filmów na YouTube to chleb powszedni. Twórcy internetowi bardzo często informują o tym, że nagle stracili możliwość zarabiania na konkretnym materiale. Do tej pory istniała  jedna możliwość odwołania się od decyzji portalu - prosić o ponowne sprawdzenie klipu.


YouTube postanowił nieco rozwinąć narzędzie służące do odwoływania się twórców od decyzji platformy. Chodzi o możliwość nagrania krótkiego filmu, w którym YouTuber przedstawia zawartość swojego kanału oraz argumentuje powód umieszczenia w materiałach tych, a nie innych elementów.

YouTube nareszcie bierze się za irytujący system odwołań!


Powyższymi zgłoszeniami zajmować ma się specjalny zespół weryfikacyjny, który wyda opinię na temat kanału lub filmu w przeciągu 7 dni od przesłania odwołania.  Tego typu nowość z pewnością pomoże szczególnie kontrowersyjnym twórcom.

YouTuberzy, którzy już jakiś czas temu zostali pozbawieni opcji zarabiania na swojej twórczości będą mieli nareszcie szansę zreflektowania się i naprawienia starych błędów. Na razie jednak musimy poczekać na ujawnienie oficjalnych zasad działania nowości.

Trudno też określić kiedy dokładnie wejdzie w życie opisana funkcja. Na razie projekt znajduje się w fazie pilotażu i z pewnością już niedługo dowiemy się nieco więcej szczegółów na jego temat.

Źródło: The Verge

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.