YouTube testuje lepsze sterowanie muzyką w aplikacji

YouTube testuje lepsze sterowanie muzyką w aplikacji

YouTube rozpoczęło testy uproszczonego widoku sterowania muzyką w aplikacji mobilnej. Na razie dostęp do niego ma wyłącznie garstka użytkowników.


Niewątpliwie pokaźna część osób słucha muzyki za pośrednictwem serwisu YouTube. Co prawda istnieje dedykowana aplikacja Music, lecz wielu użytkowników chyba wciąż przyzwyczajona jest do korzystania z podstawowej wersji usługi.

Właśnie dla nich przygotowywana jest dosyć niespodziewana zmiana. Jak się okazuje, już niedługo skorzystać będzie można ze znacznie uproszczonego widoku sterowania muzyką w mobilnej aplikacji YouTube. Czym się charakteryzuje? Różnicę możecie zauważyć na poniższym zrzucie ekranu.

Źródło: 9to5google


Przede wszystkim na ekranie widnieć będą wyłącznie najważniejsze funkcje - zatrzymanie/wznowienie odtwarzania, przejście do kolejnego utworu, przyspieszenie, polubienie oraz dodanie do playlisty. Jest jednak pewien haczyk - z nowości skorzystają wyłącznie subskrybenci wersji Premium serwisu.

Nie wiadomo też kiedy YouTube zdecyduje się na wdrożenie stosownej aktualizacji. Na razie dostęp do funkcji ma wyłącznie garstka użytkowników, więc wszystko wskazuje na wczesny rozwój nowego widoku. Pozostaje więc czekać na kolejne wieści.

 

Co sądzicie o uproszczonym widoku sterowania? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.