YouTube testuje funkcję multiplatformowego pobierania filmów

YouTube testuje funkcję multiplatformowego pobierania filmów

Wygląda na to, że YouTube testuje opcję multiplatformowego pobierania. Jest ona jednak na bardzo wczesnym etapie rozwoju, lecz w przyszłości może okazać się dosyć rewolucyjna.


Jak donosi serwis Android Police, część użytkowników zaczęła zauważać u siebie zupełnie nową funkcję w aplikacji YouTube na Androida. Mowa tu o "multiplatformowym pobieraniu". Na czym miałoby ono polegać?

Obecnie posiadając pakiet Premium można pobrać pliki w trybie offline wyłącznie na jedno urządzenie. Nowość miałaby zmienić nieco ten stan rzeczy.

Pozwoliłaby bowiem na zsynchronizowanie np. smartfona oraz tabletu. Wtedy pobranie materiału na jednym urządzeniu poskutkowałoby pojawianiem się treści także na drugim. Brzmi ciekawie, prawda?

Źródło: Android Police


Nie wiadomo jednak kiedy Google zdecyduje się na powszechne wdrożenie funkcjonalności. Była ona obecna jedynie przez chwilę (a i tak nie do końca działała) i została chwilowo usunięta. Możliwe więc, że prowadzone są niezwykle wczesne etapy testów. Na debiut opcji jeszcze więc nieco poczekamy.

Kto wie, może koniec końców w ogóle się nie pojawi?

 

Co sądzicie o nadchodzącej funkcji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.